Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 24 marca 2019r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Życia. O 13.30 rozpocznie się na Placu Zamkowym Narodowy Marsz Życia, przypominający o prawie do życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zakończy się na Placu Trzech Krzyży. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Spotkanie Rady Parafialnej o 19 w świetlicy.
  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7, 9 i 18. Jest to 27 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Podczas Mszy Świętej o 18 ponowimy Akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu.
  3. W przyszłą niedzielę wypominki za zmarłych o 16.45 a następnie Gorzkie Żale o 17.15.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Jutrznia do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  5. W następną niedzielę w naszej parafii będzie można nabyć chrześcijańskie audiobooki – czyli książki z opowiadaniami do słuchania na płycie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydawcą jest Pan Michał Tokaj, aktor filmowy i teatralny, pedagog i doktorant wydziału aktorskiego słynnej łódzkiej filmówki. Płyty, które zostały wydane zyskały pozytywną rekomendację Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Warszawsko – Praskiej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.