Ogłoszenia duszpasterskie, II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17 marca 2019r.

  1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na dzieło misyjne Ad gentes oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Po mszy dla dzieci spotkanie Dziecięcego Koła Żywego Różańca.
  2. Rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Maciej Mroczek CM. Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszy Świętej o 7, 9, 18 i 20. Nauki rekolekcyjne dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 17 a w środę Msza Święta dla najmłodszych. Spowiedź we wtorek i środę podczas Mszy o 7 i 9 oraz od 17 do 21. Zapraszajmy naszych bliskich i sąsiadów.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to również 14 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa seniora Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W piątek po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  5. W niedzielę 24 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Marsz przypomina wszystkim o prawie do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Jutrznia do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  7. W sobotę 30 marca zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii po mszach świętych do przyszłej niedzieli.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o 19 w świetlicy.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.