Ogłoszenia duszpasterskie, VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.03.2019r.

  1. Dzisiaj z racji I Niedzieli Miesiąca poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu przypada w liturgii:

Poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to 37 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu, Msze Święte o 7, 9, 16.30, 18 i 20. Podczas każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje post ścisły.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  2. Przepisy postne:

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia są zobowiązani do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i w Środę Popielcową, natomiast wierni od 18 do 60 roku życia są zobowiązani dodatkowo do postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły oznacza, że można spożyć tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze posiłki.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Na Ługach” i „Głos Karczewa”.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.