Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA ŚW. RODZINY, 30.12.2018r.

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa , Maryi i Józefa. O 15 wyjazd dla dzieci do Warszawy na Starówkę, aby obejrzeć szopki bożonarodzeniowe.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – ostatni dzień roku kalendarzowego, po mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynne za Rok Pański 2018,

Wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze święte jak w każdą niedzielę, nie ma mszy o 7.00, jest to również Światowy Dzień Pokoju, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą uczestniczyć w śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź”,

Środa – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

Czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus,, jest to I Czwartek Miesiąca,

I Piątek Miesiąca – rano wizyty u chorych, spowiedź od 15.30 do 21,

I Sobota Miesiąca – rano wizyty u chorych, Różaniec o 17, spotkanie opłatkowe dla KŻR po mszy wieczornej w świetlicy,

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie odbędzie się orszak Trzech Króli, spotykamy się o 10.00 przy Top Markecie oczekując na poszczególne orszaki, potem razem udamy się do kościoła na Mszę Świętą o 10.30, taca przeznaczona będzie na misje, podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła,
  2. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki zaprasza na wspólne świętowanie nowego roku na Rynku Zygmunta Starego w Karczewie. Rozpoczęcie imprezy o 22.30. W programie m.in. potańcówka pod gwiazdami w rytm największych przebojów ostatnich lat, życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni. A także – na wspólne kolędowanie z kapelą góralską 5 stycznia o 15.30 przy ul. Bema. Szczegóły na plakatach w gablocie.
  3. Nasza parafia organizuje w maju 2019 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Nawiedzimy grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, miejsca związane ze św. Teresą Wielką oraz innymi świętymi Hiszpanii. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
  4. Kolęda:

02.01. (środa) – Lecha 6 i 8,

03.01. (czwartek) – Lecha 5 i 7,

04.01. (piątek) – Lecha 9,

05.01. (sobota) – Lecha 10 i 12,

07.01. (poniedziałek) – Lecha 11, Danuty 8,

08.01. (wtorek) – Danuty 6 i 10,

09.01. (środa) – Danuty 4 i 12,

10.01. (czwartek) – Danuty 14 i 16,

11.01. (piątek) – Hallera 5C i Fieldorfa 4,

12.01. (sobota) – Słoneczna, Bema 2,

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16 a w soboty o 10 od pierwszego numeru.

  1. Osoby oczekujące na wizytę duszpasterską mogą zaopatrzyć się w naszym sklepiku w zestawy kolędowe, kropidła, wodę święconą, Krzyżyk. Jest jeszcze troszkę kalendarzy i kalendarzyków na 2019r. Prosimy odbierać grudniowego Egzorcystę i Oremusa na styczeń, jest też Miłujcie Się, styczniowy Różaniec i Anioł Stróż. Na noworoczne prezenty proponujemy dobrą książkę. Jest jeszcze „Mały Gość Niedzielny” a w nim, dodatek – ikona Maryi Niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego. Oraz piękna opowieść o tym, jak Hania uratowała dobre imię Św. Mikołaja.