Ogłoszenia duszpasterskie, IV NIEDZIELA ADWENTU, 23.12.2018r.

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny a Rycerze Jana Pawła II piękne kalendarze patriotyczne na 2019 rok.
 2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – Wigilia Bożego Narodzenia: rano Roraty o 6.30 i dodatkowa Msza Święta o 7.00, nie ma Mszy Świętej wieczornej, o 23.30 wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem, o północy – Pasterka. Taca zbierana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Wtorek, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę. Nie ma Mszy o 7 rano.

Środa, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. jak w każdą niedzielę, ofiary na tacę przeznaczone na budowę nowych świątyń w diecezji;

Czwartek, 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,

Piątek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

 1. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin.
 2. Od 25 grudnia do 1 stycznia trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. Każdy dzień ma rangę święta w Kościele i nie znosi piątkowego postu.
 3. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w roznoszeniu opłatków oraz przygotowaniu kościoła na Boże Narodzenie (kwiaty, szopka, choinki, sprzątanie).
 4. Spowiedź dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej (szczególnie po Mszy o 18.00) oraz jutro po Mszy o 7.00.
 5. Kancelaria parafialna czynna będzie dopiero 27 grudnia (czwartek). W sprawach pilnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy Świętej w zakrystii.
 6. Nasza parafia organizuje również w maju 2019 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Nawiedzimy grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, miejsca związane ze św. Teresą Wielką oraz innymi świętymi Hiszpanii. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 7. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:

27.12. (czwartek) – ul. Lecha 2 i 3,

28.12. (piątek) – ul. Lecha 1 i 4,

29.12. (sobota) – ul. Lecha 7A,

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10. Kolędę rozpoczynamy od pierwszych numerów.

 1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Grzegorz Leszek Oron, kawaler z par. tut. i Magdalena Pruszko, panna z Par. Opatrzności Bożej w Warszawie. Zapowiedź pierwsza. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.