Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA ADWENTU, 16.12.2018r.

  1. Nasza Parafia i Radny Miasta Otwocka p. Marcin Kraśniewski zapraszają dzisiaj na Piknik Bożonarodzeniowy „Idą Święta”. Na parkingu przed kościołem w godzinach od 14 do 17 będzie przygotowanych wiele atrakcji, konkursy na najlepszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową oraz śpiewanie kolęd. Podobno ma przybyć św. Mikołaj. Szczegóły na plakatach w gablocie.
  2. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
  3. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30.
  4. W środę przypadają Imieniny ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji o 18.00.
  5. Zakończyliśmy akcję zbierania pampersów i środków dla dzieci. Do środy można jeszcze składać do koszy pod chórem produkty żywnościowe dla ubogich z naszej parafii.
  6. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:

27.12. (czwartek) – ul. Lecha 2 i 3,

28.12. (piątek) – ul. Lecha 1 i 4,

29.12. (sobota) – ul. Lecha 7A,

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10. Kolędę rozpoczynamy od pierwszych numerów.

  1. Prezydent Miasta Otwocka oraz Rada Miasta Otwocka serdecznie zapraszają mieszkańców miasta Otwocka na spotkanie wigilijne  w dniu 22 grudnia 2018 roku w sobotę, w godzinach od 12.00 do 14.00, które się odbędzie na Skwerze Szarych Szeregów (u zbiegu ulic: Armii Krajowej i Hożej w Otwocku przy Teatrze Miejskim). Podczas spotkania odbędzie się również koncert świąteczny. Dodatkową atrakcją będzie wizyta Mikołaja i zdjęcia z fotobudki. 23 grudnia w niedzielę najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli  skorzystać z oferty otwockiego kina OAZA, gdzie wyświetlane będą trzy seanse filmowe o godz.: 11.00, 13,00 i 15,00. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać 22 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00 w kasie Kina, na piętrze w pokoju nr 7, ul. Armii Krajowej 4. Szczegóły na stronie miasta Otwocka”.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.