Ogłoszenia duszpasterskie, II NIEDZIELA ADWENTU, 09.12.2018r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Poprowadzą je ks. Marian Twardawa i ks. Filip Manikowski, Misjonarze św. Rodziny ze Świdra.Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela: nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej,

Poniedziałek, wtorek i środa: 6.30 – Roraty, 9.00 – Msza Święta z nauką ogólną, 17.00 – nauka dla dzieci (środa Msza Święta), 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną, 20.00 – Msza Święta z nauką dla młodzieży starszej. Spowiedź we wtorek i środę: 8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 20.30. Szczegółowy program w gablotach i na stronie parafialnej.

Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Awarii uległa pompa ciepła. Mamy nadzieję, że w poniedziałek zostanie zainstalowana nowa. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie NMP Loretańskiej,

Środa – wspomnienie MB z Guadelupe,

Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

  1. W dni powszednie zapraszamy na Roraty o 6.30. Tradycyjnie już po Roratach jest kakao dla dzieci. W zakrystii można zapisać się na listę do przygotowania kakao. Dodatkowo zapraszamy dzieci na Roraty we wtorek o 18. O 5.30 wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Prosimy o zgłaszanie rodzin, które potrzebują pomocy materialnej. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”, czyli modlitwie za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Chętni mogą zapisywać się do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej. Zapraszamy do pomocy w roznoszeniu opłatków wigilijnych.
  2. W przyszłą sobotę będziemy sprzątali kościół na święta. Chętnych do pomocy zapraszamy od godz. 7.30.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Akcję Ubierania Choinki. Spotykamy się na parkingu przed kościołem o 14.00. Różne atrakcje przewidziane są do 17.00. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Informacje w zakrystii i na stronie parafialnej.
  4. Nasza parafia organizuje w maju 2019 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Nawiedzimy grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, miejsca związane ze św. Teresą Wielką oraz innymi świętymi Hiszpanii. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
  5. 10 grudnia w Klubie Grota odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla młodzieży niepełnosprawnej z opiekunami. Informacje szczegółowe na plakacie w gablocie.
  6. Od 1 do 14 grudnia trwa akcja pomocy małym dzieciom: Nie bądź sknera, kup pampera. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o 19 w świetlicy.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.