Ogłoszenia duszpasterskie, I NIEDZIELA ADWENTU, 02.12.2018r.

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o 12 adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Podczas Mszy święcimy opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone po domach od tego tygodnia. Prosimy przedstawicieli wspólnot, bloków i ulic o pomoc w roznoszeniu opłatków.
  2. Rozpoczynamy Adwent. W dni powszednie zapraszamy na Roraty o 6.30. Tradycyjnie już po Roratach będzie kakao dla dzieci. W zakrystii można zapisać się na listę do przygotowania kakao. Dodatkowo zapraszamy dzieci na Roraty we wtorek o 18. O 5.30 wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Prosimy o zgłaszanie rodzin, które potrzebują pomocy materialnej. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. Ci, którzy w tej intencji chcą odmówić codziennie Akt Ofiarowania się Sercu Pana Jezusa i podjąć dobrowolne wyrzeczenia mogą zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, o 18 Msza Święta z okazji 8 rocznicy powstania Odnowy w D. Św. w naszej parafii.

I Czwartek – Msza Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00

I Piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00,

Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte o 6.30, 9 i 18, o 12 zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w  Godzinie Łaski,

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Marian Twardawa, proboszcz Par. św. Teresy od Dz. J. w Świdrze, Ojciec Duchowny naszego dekanatu. Jest to również Dzień Pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na ten cel. Taca będzie przeznaczona na remont pompy ciepła w kościele, która się zepsuła. Stąd też nie działa dzisiaj ogrzewanie.
  2. Nasza Parafia organizuje akcję ubierania choinki na naszym osiedlu w dniu 16 grudnia w godzinach 14 – 17. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Informacje w zakrystii.
  3. Nasza parafia organizuje również w maju 2019 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Nawiedzimy grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, miejsca związane ze św. Teresą Wielką oraz innymi świętymi Hiszpanii. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
  4. Zapraszamy na sztukę seminaryjną pt. „Czy zobaczę jutro?” Wyjazd w niedzielę, 9 grudnia o 13.15 sprzed kościoła. Zapisy i informacje w zakrystii.
  5. 10 grudnia w Klubie Grota odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla młodzieży niepełnosprawnej z opiekunami. Informacje szczegółowe na plakacie w gablocie.
  6. Od 1 do 14 grudnia trwa akcja pomocy małym dzieciom: Nie bądź sknera, kup pampera. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.