Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25.11.2018r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W naszym kościele uczynimy to po Mszy Świętej o 12.00. Wypominki za zmarłych o 17.30.
  2. W tym tygodniu:

Piątek – święto św. Andrzeja Boboli, Apostoła,

I Sobota Miesiąca – spotkanie dla bielanek o 9 w świetlicy, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec o 17, Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca o 18 a następnie Nieszpory I Niedzieli Adwentu i spotkanie KŻR w kaplicy.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po Mszy o 12, przed kościołem zbieramy ofiary na chleb dla ubogich.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 9 grudnia. Poprowadzi je ks. Marian Twardawa, proboszcz Par. św. teresy od Dz. J. w Świdrze, Ojciec Duchowny naszego dekanatu.
  3. Nasza Parafia organizuje akcję ubierania choinki na naszym osiedlu w dniu 16 grudnia w godzinach 14 – 17. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Informacje w zakrystii.
  4. Nasza parafia organizuje również w maju 2019 roku pielgrzymkę do Hiszpanii. Nawiedzimy grób św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, miejsca związane ze św. Teresą Wielką oraz innymi świętymi Hiszpanii. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
  5. Zapraszamy na sztukę seminaryjną pt. „Czy zobaczę jutro?” Spektakl jest oparty motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Wyjazd w niedzielę, 9 grudnia na godz. 15.00. Zapisy i informacje w zakrystii.
  6. 10 grudnia w Klubie Grota odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla młodzieży niepełnosprawnej z opiekunami. Jest to próba zawiązania grupy dla osób niepełnosprawnej młodzieży. Informacje szczegółowe na plakacie w gablocie.
  7. W listopadzie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do Pana: śp. Zbigniew Olszewski i Jan Skoczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.