Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 04.11.2018r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca: poświęcenie kapliczek szensztackich i Jubileuszowa Nowenna z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości po Mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Czwartek – zapraszamy mężczyzn na spotkanie Rycerzy Jana Pawła II o 19 na plebanii,

Piątek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, jest to również dzień modlitwy w parafiach za Ojczyznę: rozpoczynamy Koronką o 15 a zakończymy Apelem o 21. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

  1. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i ułożenie kostki brukowej przy plebanii. Spotkanie dla młodzieży o 19 w świetlicy.
  2. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarz i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Natomiast 2 listopada można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpusty te można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W sobotę, 17 listopada nasz Biskup Romuald Kamiński zaprasza do katedry Jubilatów obchodzących w tym roku 50. i 25.lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Osoby pragnące uczestniczyć w tej dziękczynnej Eucharystii prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  4. Proboszcz Parafii na Kresach zaprasza na koncert z okazji 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II i 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się 6 listopada (wtorek) o 19.00 w kościele MB Królowej Polski.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.