Ogłoszenia duszpasterskie, XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.10.2018r.

 1. Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swoją modlitwą ogarniamy chrześcijan w Pakistanie. Można ich wesprzeć ofiarami do puszki przed kościołem oraz wysyłając sms. Szczegóły na ulotkach za ławkami i na tablicy ogłoszeń. Ofiary na tacę przeznaczone są na Dom św. Faustyny w Ostrówku. O 17.00 wypominki za zmarłych a o 17.30 Różaniec.
 2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O 17.00 procesja wypominkowa za zmarłych.
 3. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 7, 9 i 18. Po mszy o 9 i 18 procesje wypominkowe za zmarłych. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 11. Spowiedź od 15.30 do 18 i od 19.30 do 21.
 4. I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec o godz. 17.00. Po Mszy spotkanie KŻR w kaplicy Św. Faustyny.
 5. W przyszłą niedzielę Nowenna Jubileuszowa i poświęcenie kapliczek szensztackich po Mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarz i modlitwę choćby tylko w myśli za zmarłych. Natomiast 2 listopada można zyskać odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpusty te można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 7. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
 8. W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych w godzinach od 16 do 19. Zapisy dzisiaj po mszach świętych w zakrystii.
 9. W sobotę, 17 listopada nasz Biskup Romuald Kamiński zaprasza do katedry Jubilatów obchodzących w tym roku 50. i 25.lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Osoby pragnące uczestniczyć w tej dziękczynnej Eucharystii prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
 10. Burmistrz Karczewa, p. Władysław Dariusz Łokietek zaprasza mieszkańców gminy (szczególnie osoby starsze) do udziału w warsztatach komputerowych, których celem jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu. Zapisy i szczegółowe informacje w Urzędzie Miejskim w Karczewie w pokoju nr 45.
 11. W tym miesiącu odeszli do Pana: śp. Henryk Wysocki, Andrzej Józef Kuliński, Edward Grzegrzółka, Stefan Nowak i Anna Mieczysława Ziółkowska. Wieczny odpoczynek…
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.