Ogłoszenia duszpasterskie, XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.10.2018r.

  1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która prowadzi program stypendialny dla młodzieży uzdolnionej z biednych rodzin. Po Mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Po mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży w świetlicy. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na ułożenie kostki brukowej przy plebanii. Prace rozpoczną się w październiku.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Będziemy dziękować za naszą świątynię, jej budowniczych i dobrodziejów. Msze Święte o 7, 9 i 18.

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

Czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Łukasza. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji o godz. 18.00.

Sobota – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. Nasz kleryk Przemysław Misior będzie w tym dniu przeżywał uroczystość obłóczyn. W kościele św. o.Pio w Warszawie o godz. 11.00 otrzyma sutannę. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

  1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień misyjny. Taca przeznaczona będzie na misje.
  2. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  3. Nasza parafia organizuje 27 października pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy po mszach świętych w zakrystii.
  4. Zachęcamy do przyjmowania w domach Obrazu Jezusa Miłosiernego, który peregrynuje po naszej parafii. Obecnie Obraz jest na ul. Lecha. Do każdego mieszkania dotrą koordynatorzy. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: Przez ten Obraz udzielę wielu łask duszom.
  5. W sobotę, 17 listopada nasz Biskup Romuald Kamiński zaprasza do katedry Jubilatów obchodzących w tym roku 50. i 25.lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Osoby pragnące uczestniczyć w tej dziękczynnej Eucharystii prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  6. Na tablicy przed kościołem i na stronie internetowej można zapoznać się z aktualnymi numerami telefonów do naszej parafii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.