Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.10.2018r.

  1. Dzisiaj po mszy o 12 adoracja Najświętszego Sakramentu, poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu:

Wtorek – spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych o 19 w świetlicy,

Sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, nabożeństwo fatimskie po mszy wieczornej. O 10 w katedrze św. Floriana promocja lektorska z udziałem czterech naszych ministrantów a od 9.30 pielgrzymka Żywego Różańca DW-P w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze.

  1. W przyszłą niedzielę przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ułożenie kostki brukowej przy plebanii. Prace rozpoczną się w październiku. Po mszy o 10.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców a po mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie w świetlicy.
  2. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  3. Nasza parafia organizuje 27 października pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zapisy po mszach świętych w zakrystii.
  4. Zachęcamy do przyjmowania w domach Obrazu Jezusa Miłosiernego, który peregrynuje po naszej parafii. Obecnie Obraz jest na ul. Lecha. Do każdego mieszkania dotrą koordynatorzy. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: Przez ten Obraz udzielę wielu łask duszom.
  5. Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek zaprasza na koncert poezji śpiewanej 14 października w Teatrze Jaracza w Otwocku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej hospicjum.
  6. Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Zarząd Powiatu i Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku zapraszają na uroczystość związaną z zakończeniem budowy mostu na Świdrze, która odbędzie się 14 października na terenie inwestycji w rejonie obiektu mostowego. O godz. 12 Msza Święta polowa.
  7. W związku z programem „Czyste Powietrze” mającym na celu dofinansowanie mieszkańców w zakresie wymiany urządzeń grzewczych i ocieplenia budynków Burmistrz Karczewa Dariusz Łokietek zaprasza na spotkanie informacyjne prowadzone przez przedstawicieli Ministerstwa Środowiska w Szkole Podstawowej nr 1 w Karczewie przy ul. Bielińskiego 1 w piątek, 12 października o godz. 18.00
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.