Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.09.2018r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy o 18 zapraszamy osoby z drugiego roku formacji i nowych kandydatów z VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne w kaplicy. Modlitwa wypominkowa za zmarłych dzisiaj o 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

Wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

Środa – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

I Czwartek Miesiąca– wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00

I Piątek Miesiąca– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00

I Sobota Miesiąca–  rano odwiedziny chorych, o 9 spotkanie Bielanek (zapraszamy także osoby pragnące włączyć się w Liturgiczną Służbę Dziewcząt), o 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gwiaździsta Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny, po Mszy wieczornej spotkanie KŻR;

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00: wystawienie i adoracja Najśw. Sakr., poświęcenie kapliczek szensztackich, przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o 17.30 dla dzieci (pn. – pt.) i 18 dla dorosłych a w niedziele o 17.30.
  3. W zeszłym roku organizowaliśmy w naszej parafii kursy komputerowe na poziomie podstawowym. W tym roku jest możliwość kontynuowania kursu komputerowego. Zapisy u p. Wojtka w kiosku parafialnym.
  4. Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego Koło w Karczewie zaprasza Mieszkańców Karczewa do wspólnego sadzenia 100 drzew na 100-lecie Niepodległości wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Piłsudskiego w sobotę 6 października o 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. W czwartek, 4 października o 18 w świetlicy odbędzie się spotkanie na temat bezpieczeństwa w mieście z p. Marcinem Kraśniewskim, przewodniczącym komisji bezpieczeństwa oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Zapraszamy zarówno mieszkańców Otwocka jak i Karczewa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.