Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.09.2018r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy o 18 zapraszamy osoby z drugiego roku formacji i nowych kandydatów z VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne w kaplicy. Modlitwa wypominkowa za zmarłych dzisiaj o 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

Wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

Środa – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

I Czwartek Miesiąca– wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00

I Piątek Miesiąca– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00

I Sobota Miesiąca–  rano odwiedziny chorych, o 9 spotkanie Bielanek (zapraszamy także osoby pragnące włączyć się w Liturgiczną Służbę Dziewcząt), o 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gwiaździsta Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny, po Mszy wieczornej spotkanie KŻR;

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00: wystawienie i adoracja Najśw. Sakr., poświęcenie kapliczek szensztackich, przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie o 17.30 dla dzieci (pn. – pt.) i 18 dla dorosłych a w niedziele o 17.30.
  3. W zeszłym roku organizowaliśmy w naszej parafii kursy komputerowe na poziomie podstawowym. W tym roku jest możliwość kontynuowania kursu komputerowego. Zapisy u p. Wojtka w kiosku parafialnym.
  4. Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego Koło w Karczewie zaprasza Mieszkańców Karczewa do wspólnego sadzenia 100 drzew na 100-lecie Niepodległości wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Piłsudskiego w sobotę 6 października o 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. W czwartek, 4 października o 18 w świetlicy odbędzie się spotkanie na temat bezpieczeństwa w mieście z p. Marcinem Kraśniewskim, przewodniczącym komisji bezpieczeństwa oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Zapraszamy zarówno mieszkańców Otwocka jak i Karczewa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.