Ogłoszenia duszpasterskie, XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.09.2018r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera,

Czwartek – wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,

Piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

Sobota – święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Warszawie-Pradze;

 1. Zapraszamy dzisiaj na piknik charytatywny zorganizowany dla naszej chorej parafianki Ani. Rozpoczynamy Mszą Świętą o 10.30 w intencji Ani a następnie przechodzimy na plac przy ul. Danuty 14, gdzie będzie mnóstwo różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ofiary zebrane dzisiaj przy rozprowadzaniu książek w naszym kiosku parafialnym będą również przeznaczone na wsparcie dla Ani.
 2. W zeszłym roku organizowaliśmy w naszej parafii kursy komputerowe na poziomie podstawowym. W tym roku jest możliwość kontynuowania kursu komputerowego. Zapisy u p. Wojtka w kiosku parafialnym.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj o 19 w świetlicy.
 4. Nowa książka intencji mszalnych będzie dostępna od 24 września (poniedziałek).
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w 2019 roku odbędzie się 26 września (środa) o 19 w świetlicy.
 6. Rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę po Mszy o 18 zapraszamy osoby z drugiego roku formacji i nowych kandydatów z VIII klasy szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne w kaplicy.
 7. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu na spotkanie w środę o 16.30.
 8. Osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku zapraszamy po odbiór żywności 26 września (środa) od 17 do 19.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Kamil Stanisław Makarewicz i Sylwia Pawlina, obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.