Ogłoszenia duszpasterskie, XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.09.2018r.

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na nasze seminarium duchowne. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na nowe organy oraz wpłaty na konto parafialne na ten cel.
 2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

Piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

Sobota – nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej;

 1. W przyszłą niedzielę, 23 września nasza parafia przy współpracy z Fundacją ‘Drużyna Błażeja’ oraz gminami Otwock i Karczew organizuje piknik charytatywny na rzecz chorej parafianki Ani Błachnio. Zbieramy nowe zabawki na loterię fantową, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii.
 2. W dniu dzisiejszym mija termin ostatecznego zgłaszania chętnych do gry w naszej piłkarskiej drużynie parafialnej. Zapisy po mszach świętych w zakrystii.
 3. Schola dziecięca zaprasza na pierwszą próbę po wakacjach w przyszłą niedzielę o 9 do salki na plebanii.
 4. W zeszłym roku organizowaliśmy w naszej parafii kursy komputerowe na poziomie podstawowym. W tym roku jest możliwość kontynuowania kursu komputerowego. Zapisy u p. Wojtka w kiosku parafialnym.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 23 września o 19 w świetlicy.
 6. Nowa książka intencji mszalnych będzie dostępna od 24 września (poniedziałek).
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w 2019 roku odbędzie się 26 września (środa) o 19 w świetlicy.
 8. Poszukujemy osoby, która mogłaby pomóc redakcji naszej gazetki parafialnej w łamaniu tekstu i przygotowaniu do druku. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 9. Osoby skierowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku zapraszamy po odbiór żywności 22 września (sobota) w godzinach 9-11 i 26 września (środa) od 17 do 19.
 10. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy narzeczonych na 19 do salki na plebanii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.