Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość NMP Częstochowskiej, 26.08.2018r.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– w poniedziałek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;

– we wtorek 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

– w środę 29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. Od 1 września wrócimy do zwyczajnego porządku Mszy świętych: w niedziele: 700, 900, 1030 (z udziałem dzieci), 1200, 1800; a w dni powszednie: 700 i 1800.
  2. 1 września I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza święta
    o 1800 w intencji Kółek Różańcowych.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjny oraz na chleb dla ubogich, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o 12.00 poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz procesja eucharystyczna.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Maciej Młynarski, kawaler z parafii M.B. Królowej Polski w Otwocku i Martyna
Kalina Tarnowska z par. tut.  Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację.               Polecamy narzeczonych modlitwie parafian.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: Władysław Gajownik, Genowefa Rybka, Barbara Kuśmierczyk. Wieczny odpoczynek…