Ogłoszenia duszpasterskie, XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 05.08.2018

  1. Witamy w naszej parafii ks. Edwarda Hodurka, Pallotyna, który głosi dzisiaj kazania a po Mszach Świętych zbiera przed kościołem ofiary na rzecz obrony życia ludzkiego od jego początku. Przed kościołem zbieramy też ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Po Mszy o 10.30 poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz procesja eucharystyczna
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o 9 i 18,

Środa, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera,

Czwartek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

Piątek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

Sobota, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

  1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na nowe organy do naszego kościoła. Koszt tego instrumentu wynosi ok. 30 tys. złotych. Organy, które obecnie posiadamy coraz częściej odmawiają posłuszeństwa, stąd konieczność zakupu nowych.
  2. Dzisiaj wyruszyła z Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie 35 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin. Podczas jej trwania będziemy mogli duchowo towarzyszyć pielgrzymom podczas Apeli Jasnogórskich. Będą one codziennie po mszy o 18, czyli ok. 18.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Zapraszamy również na tegoroczne święto plonów, czyli dożynki. W wymiarze diecezjalnym odbędą się one 26 sierpnia w Gliniance (13.00) zaś powiatowe dożynki odbędą się w miejscowości Kąty, gmina Kołbiel (od 9.00). Serdecznie zapraszamy.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Norbert Wojciechowski, kawaler z par. tut. i Weronika Paulina Kurkowska, panna z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.