Ogłoszenia duszpasterskie, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.07.2018r.

  1. Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy. Wypominki za zmarłych o 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana,

Środa – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zostaną włączone dzwony dla oddania hołdu żołnierzom i mieszkańcom poległym w Powstaniu Warszawskim.

I czwartek miesiąca – Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00; w tym dniu udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą katedrę lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią ‘Ojcze nasz’,

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do Mszy wieczornych a następnie od 19.30 do 21.00;

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza w intencji Kółek Różańcowych

  1. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o 10.30 poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz procesja eucharystyczna.
  2. Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w naszej diecezjalnej 35 Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin. Szczegóły na plakacie w gablocie. Od 5 do 14 sierpnia będziemy towarzyszyli duchowo pielgrzymom podczas codziennych Apelów Jasnogórskich po mszach wieczornych. Informacje na ulotkach przed kościołem.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Karol Paweł Krause i Dorota Krause, obydwoje stanu wolnego z par. tut. Zapowiedź  druga.

Norbert Wojciechowski, kawaler z par. tut. i Weronika Paulina Kurkowska, panna z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: śp. Andrzej Dąbrowski i Andrzej Ryszard Pietrucik. Wieczny odpoczynek…