Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.07.2018r.

  1. Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy. Wypominki za zmarłych o 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana,

Środa – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zostaną włączone dzwony dla oddania hołdu żołnierzom i mieszkańcom poległym w Powstaniu Warszawskim.

I czwartek miesiąca – Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00; w tym dniu udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą katedrę lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią ‘Ojcze nasz’,

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do Mszy wieczornych a następnie od 19.30 do 21.00;

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza w intencji Kółek Różańcowych

  1. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich, z racji I niedzieli miesiąca po Mszy o 10.30 poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz procesja eucharystyczna.
  2. Zbliża się czas pielgrzymek na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w naszej diecezjalnej 35 Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin. Szczegóły na plakacie w gablocie. Od 5 do 14 sierpnia będziemy towarzyszyli duchowo pielgrzymom podczas codziennych Apelów Jasnogórskich po mszach wieczornych. Informacje na ulotkach przed kościołem.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Karol Paweł Krause i Dorota Krause, obydwoje stanu wolnego z par. tut. Zapowiedź  druga.

Norbert Wojciechowski, kawaler z par. tut. i Weronika Paulina Kurkowska, panna z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: śp. Andrzej Dąbrowski i Andrzej Ryszard Pietrucik. Wieczny odpoczynek…