Ogłoszenia duszpasterskie, XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 lipca 2018r.

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

środa – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy,

czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

piątek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Jest to dzień Imienin naszego   Arcybiskupa – seniora Henryka Hosera. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na remont dzwonów kościelnych. Prace już zostały wykonane: wymieniono napęd i sterowanie dzwonami. W minionym tygodniu wykonany został również remont dachu. Była to druga część prac związanych z naprawą fasady kościoła.
  2. Zachęcamy do przyjmowania w swoich domach Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, który wędruje po naszej parafii. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny: „Przez obraz ten udzielę wiele łask.” Obraz jest aktualnie na ulicy Grota – Roweckiego. Można zapisywać się u koordynatorów, którzy dotrą do wszystkich mieszkań.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Bocian, kawaler z par. tut. i Magdalena Izabela Chojnacka, panna z Par. św. Klemensa Rzymskiego w Nadarzynie. Zapowiedź pierwsza.

Piotr Łukasz Firląg, kawaler z Par. św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie i Klaudia Anna Buda, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.