Ogłoszenia duszpasterskie, XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 01.07.2018.r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas sumy o 10.30 poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – święto św. Tomasza Apostoła,

I Czwartek miesiąca– wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy, Litania do Imienia Jezus, Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, Za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00;

I Piątek miesiąca– wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00;

I Sobota Miesiąca: konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza w intencji Kółek Różańcowych i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dzwonów kościelnych. Prace już zostały wykonane: wymieniono napęd i sterowanie dzwonami.
  2. Rozpoczął się czas wakacji. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszach Świętych niedzielnych i regularnej spowiedzi oraz życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy równocześnie, że msze święte w lipcu i sierpniu (a więc od dzisiaj) są odprawiane w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria czynna według stałego porządku. Kościół otwieramy rano o 8.00.
  3. Piękne kwiaty i tereny zielone wokół kościoła radują nasze oczy. Jednak ich utrzymanie wymaga wiele wysiłku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w podlewaniu kwiatów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
  4. Siostry Dominikanki z Zielonki zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt od 5 do 8 lipca. Informacje na plakacie przed kościołem.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Piotr Łukasz Firląg, kawaler z Par. św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie i Klaudia Anna Buda, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.