Katechezy ewangelizacyjne

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

Wizyta duszpasterska

Rozpoczęła się Kolęda

Dzisiaj w parafii

Msza Święta 07:00 - 08:00, Próba scholi 09:00 - 10:00, Msza Święta dla dzieci 10:30 - 11:30, Spotkanie dla dzieci komunijnych 11:30 - 12:30, Spotkanie Dziecięcego Koła Żywego Różańca 11:30 - 12:30, Msza Święta 12:00 - 13:00, Msza Święta 18:00 - 19:00,

"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA CHRZCICIELA, 24.06.2018r.

  1. Dzisiaj przypada 13 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wypominki za zmarłych o 17.15 a następnie Nabożeństwo Czerwcowe.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

Piątek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, taca w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

  1. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca – poświęcenie kapliczek szensztackich podczas sumy a następnie adoracja, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. Zbliża się czas wakacji. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszach Świętych niedzielnych i regularnej spowiedzi oraz życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy równocześnie, że msze święte w lipcu i sierpniu (a więc już od przyszłej niedzieli) są odprawiane w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00.
  3. Piękne kwiaty i tereny zielone wokół kościoła radują nasze oczy. Jednak ich utrzymanie wymaga wiele wysiłku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w podlewaniu kwiatów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Latosiewicz, kawaler i Klaudyna Maria Żelewska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. W tym miesiącu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Longina Alfreda Jakubaszek. Wieczny odpoczynek…
  2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.