Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA CHRZCICIELA, 24.06.2018r.

  1. Dzisiaj przypada 13 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Wypominki za zmarłych o 17.15 a następnie Nabożeństwo Czerwcowe.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;

Piątek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, taca w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

  1. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca – poświęcenie kapliczek szensztackich podczas sumy a następnie adoracja, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. Zbliża się czas wakacji. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszach Świętych niedzielnych i regularnej spowiedzi oraz życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy równocześnie, że msze święte w lipcu i sierpniu (a więc już od przyszłej niedzieli) są odprawiane w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00.
  3. Piękne kwiaty i tereny zielone wokół kościoła radują nasze oczy. Jednak ich utrzymanie wymaga wiele wysiłku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w podlewaniu kwiatów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Latosiewicz, kawaler i Klaudyna Maria Żelewska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. W tym miesiącu odeszła do Pana z naszej parafii śp. Longina Alfreda Jakubaszek. Wieczny odpoczynek…
  2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.