Ogłoszenia duszpasterskie, XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.06.2018r.

  1. Dziś gościmy w naszej parafii z koncertem papieskim Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Koncert jest związany z Dniami Karczewa. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę z udziałem chóru a następnie na koncert o godz. 10.00. W związku z tym Msza Święta dla dzieci będzie w tę niedzielę wyjątkowo o 11.00. Kazania podczas Mszy Świętych głosi dzisiaj misjonarz ks. Jarosław Dziedzic pracujący w Boliwii i zbiera ofiary przed kościołem. Do puszki zbieramy również ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  2. Młodzież zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą o 18.00 kończącą rok formacyjny a po niej na ognisko przy kościele.
  3. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. Piękne kwiaty i tereny zielone wokół kościoła radują nasze oczy. Jednak ich utrzymanie wymaga wiele wysiłku. Zwracamy się z prośbą o pomoc w podlewaniu kwiatów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
  6. Zbliża się czas wakacji. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszach Świętych niedzielnych i regularnej spowiedzi oraz życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy równocześnie, że msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Latosiewicz, kawaler i Klaudyna Maria Żelewska, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Łukasz Bartosiewicz, kawaler z Par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim i Anna Pleskot, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.