Ogłoszenia duszpasterskie, X NIEDZIELA ZWYKŁA, 10.06.2018r.

 1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

Środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją;

Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

 1. Dzisiaj zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne o 19.00 do kaplicy. Spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 w świetlicy.
 2. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Rycerzy Jana Pawła II na plebanii. Zapraszamy wszystkich mężczyzn poszukujących formacji duchowej.
 3. Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych i rodziców do Częstochowy w najbliższy piątek o 15.30. Zbiórka na parkingu przed kościołem o 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę zbieramy do puszki ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 5. We wtorek, 12 czerwca odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Karczewie bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. Wydawanie żywności dla osób skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku odbędzie się w najbliższą środę, 13 czerwca w godzinach 17 – 19 oraz w sobotę 16 czerwca w godzinach 9 – 11.
 7. 17 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę wystąpi w naszej parafii z koncertem papieskim Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Koncert jest związany z Dniami Karczewa. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę z udziałem chóru a następnie na koncert o godz. 10.00. W związku z tym Msza Święta dla dzieci będzie w tę niedzielę wyjątkowo o 11.00.
 8. Ruch Szensztacki zaprasza w dniu 17 czerwca o godz. 15.00 na otwarte spotkanie przybliżające postać Ojca Józefa Kentenicha, założyciela Ruchu Szensztackiego.
 9. Bielanki i młodsi ministranci jadą na wycieczkę 23 czerwca w sobotę. Zapraszamy również dzieci, które chciałyby dołączyć do tych grup parafialnych. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 10. Zbliża się czas wakacji. Wszystkie dzieci zapraszamy w następną niedzielę na Mszę Świętą o 11.00 ze szczególnym błogosławieństwem na wakacje. Przypominamy równocześnie, że msze święte w lipcu i sierpniu są odprawiane w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 7.00, 9.00, 10.30, 18.00 i 20.00.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Bartosiewicz, kawaler z Par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim i Anna Pleskot, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.