Ogłoszenia duszpasterskie, IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.06.2018r.

  1. Dziś obchodzimy XI Święto Dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po Sumie Nabożeństwo Jubileuszowe, poświęcenie kapliczek szensztackich i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie i na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków,

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o 7, 9 i 18. Można spożywać pokarmy mięsne.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 10.30 odbędzie się promocja nowych ministrantów. Spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 w świetlicy.
  2. W środę będziemy gościć w naszej parafii grupę ewangelizacyjną „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracują księża Klaretyni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, podczas której ubogacą liturgię śpiewem i tańcem a następnie rozpocznie się modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 9 czerwca organizujemy wyjazd na zlot młodzieży naszej diecezji. Zapisy i informacje w zakrystii.
  4. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę, 10 czerwca po Mszy wieczornej w kaplicy.
  5. 17 czerwca wystąpi w naszej parafii z koncertem papieskim Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Koncert jest związany z Dniami Karczewa. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę z udziałem chóru a następnie na koncert o godz. 10.00. W związku z tym Msza Święta dla dzieci będzie w tę niedzielę wyjątkowo o 11.00.
  6. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele o 17.30.
  7. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie zaprasza 9 czerwca (sobota) na Piknik Motoryzacyjno-Obronny w godzinach 10 – 14.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.