Dzisiaj w parafii

Rekolekcje Wielkopostne Całodniowe, Biblioteka parafialna 18:00 - 19:30,

Katechezy ewangelizacyjne

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.06.2018r.

  1. Dziś obchodzimy XI Święto Dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Po Sumie Nabożeństwo Jubileuszowe, poświęcenie kapliczek szensztackich i procesja eucharystyczna. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie i na chleb dla ubogich.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków,

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o 7, 9 i 18. Można spożywać pokarmy mięsne.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 10.30 odbędzie się promocja nowych ministrantów. Spotkanie Rady Parafialnej o 19.00 w świetlicy.
  2. W środę będziemy gościć w naszej parafii grupę ewangelizacyjną „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracują księża Klaretyni. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00, podczas której ubogacą liturgię śpiewem i tańcem a następnie rozpocznie się modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 9 czerwca organizujemy wyjazd na zlot młodzieży naszej diecezji. Zapisy i informacje w zakrystii.
  4. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę, 10 czerwca po Mszy wieczornej w kaplicy.
  5. 17 czerwca wystąpi w naszej parafii z koncertem papieskim Chór Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy. Koncert jest związany z Dniami Karczewa. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę z udziałem chóru a następnie na koncert o godz. 10.00. W związku z tym Msza Święta dla dzieci będzie w tę niedzielę wyjątkowo o 11.00.
  6. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele o 17.30.
  7. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie zaprasza 9 czerwca (sobota) na Piknik Motoryzacyjno-Obronny w godzinach 10 – 14.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.