Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu

Ogłoszenia duszpasterskie, VII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 27.05.2018r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji. O 10.30 rocznica I Komunii Świętej. Dziękujemy również za dar kapłaństwa z okazji rocznicy święceń ks. Proboszcza (o 10.30) i ks. Wiesława (o 12.00). Wypominki o 17.15 i nabożeństwo majowe o 17.30.

Zapraszamy także na Dzień Dziecka na Ługach. Na placu przy ulicy Danuty 14 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin w godzinach 12 – 18.

Po Mszy o 10.30 zbieramy przed kościołem ofiary na leczenie wspomagające dla naszej małej parafianki Ani Błachnio, która choruje na złośliwy nowotwór.

Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Msze Święte o 7, 9, 10.30 i 18. Po Mszy o 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy ulicami: Danuty, Andersa, Bema, Sikorskiego,Maczka i Lecha. Prosimy o zaparkowanie samochodów umożliwiające przejście procesji. Pamiętajmy też o dekoracjach naszych domów. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory przy II ołtarzu na ul. Sikorskiego o 16.30.

Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała będziemy prowadzić procesje eucharystyczne po mszach wieczornych.

Piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to Pierwszy Piątek Miesiąca: rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00;  Jest to również Dzień Dziecka.

I Sobota Miesiąca: konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.00, Msza w intencji Kółek Różańcowych o 18 i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny. Podczas Mszy wieczornej będziemy dziękowali Bogu za dar kapłaństwa ks. Łukasza w I rocznicę święceń.

1. W poniedziałek, 28 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Wyruszamy sprzed kościoła po Mszy wieczornej.
  2. Od 1 czerwca (piątek) zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele o 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Dziękczynienia: po Mszy o 12.00: adoracja Najśwętszego Sakramentu, poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa i procesja eucharystyczna. Będziemy zbierali ofiary do puszek przed kościołem na chleb dla ubogich i budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Grzegorz Masny i Marta Walczak, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Olgierd Refad Jurkowiecki, kawaler z Par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie i Dorota Zofia Michalak, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

1. W tym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: Barbara Ceglińska, Andrzej Wysocki i Julian Lech. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…