Ogłoszenia duszpasterskie, VII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 27.05.2018r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji. O 10.30 rocznica I Komunii Świętej. Dziękujemy również za dar kapłaństwa z okazji rocznicy święceń ks. Proboszcza (o 10.30) i ks. Wiesława (o 12.00). Wypominki o 17.15 i nabożeństwo majowe o 17.30.

Zapraszamy także na Dzień Dziecka na Ługach. Na placu przy ulicy Danuty 14 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin w godzinach 12 – 18.

Po Mszy o 10.30 zbieramy przed kościołem ofiary na leczenie wspomagające dla naszej małej parafianki Ani Błachnio, która choruje na złośliwy nowotwór.

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Msze Święte o 7, 9, 10.30 i 18. Po Mszy o 10.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy ulicami: Danuty, Andersa, Bema, Sikorskiego,Maczka i Lecha. Prosimy o zaparkowanie samochodów umożliwiające przejście procesji. Pamiętajmy też o dekoracjach naszych domów. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory przy II ołtarzu na ul. Sikorskiego o 16.30.

Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała będziemy prowadzić procesje eucharystyczne po mszach wieczornych.

Piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to Pierwszy Piątek Miesiąca: rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00;  Jest to również Dzień Dziecka.

I Sobota Miesiąca: konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.00, Msza w intencji Kółek Różańcowych o 18 i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny. Podczas Mszy wieczornej będziemy dziękowali Bogu za dar kapłaństwa ks. Łukasza w I rocznicę święceń.

  1. W poniedziałek, 28 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Wyruszamy sprzed kościoła po Mszy wieczornej.
  2. Od 1 czerwca (piątek) zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele o 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Święto Dziękczynienia: po Mszy o 12.00: adoracja Najśwętszego Sakramentu, poświęcenie kapliczek szensztackich, Nowenna Jubileuszowa i procesja eucharystyczna. Będziemy zbierali ofiary do puszek przed kościołem na chleb dla ubogich i budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Grzegorz Masny i Marta Walczak, obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Olgierd Refad Jurkowiecki, kawaler z Par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie i Dorota Zofia Michalak, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. W tym miesiącu odeszli do Pana z naszej parafii: Barbara Ceglińska, Andrzej Wysocki i Julian Lech. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.