Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20.05.2018r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej. Dla naszej parafii jest to uroczysty dzień I Komunii Świętej.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek, 21 maja – święto NMP Matki Kościoła,

Czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

Sobota, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to Dzień Matki.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O 10.30 będziemy przeżywali rocznicę I Komunii Świętej. Będziemy też dziękowali za dar kapłaństwa z okazji rocznicy święceń ks. Proboszcza (o 10.30) i ks. Wiesława (o 12.00). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  2. Proboszcz i Radny Miasta Otwocka p. Marcin Kraśniewski zapraszają na Dzień Dziecka na Ługach w przyszłą niedzielę. Rozpoczynamy Mszą Świętą o 10.30 a następnie udamy się na plac przy Danuty 14, gdzie będzie przygotowanych mnóstwo atrakcji aż do g. 18.00. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach. Po Mszy o 10.30 będziemy również zbierać przed kościołem ofiary na leczenie wspomagające dla Ani Błachnio, która choruje na złośliwy nowotwór.
  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Adam Grzegorz Masny i Marta Walczak, obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Olgierd Refad Jurkowiecki, kawaler z Par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie i Dorota Zofia Michalak, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.