Ogłoszenia duszpasterskie, VII NIEDZIELA WIELKANOCY, 13.05.2018r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe o 17.30. Po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na remont elewacji na froncie kościoła. Prace malarskie już się zakończyły. Wykonamy jeszcze remont fragmentu dachu kościoła.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

14 maja, poniedziałek – święto św. Macieja Apostoła,

16 maja, środa – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

  1. W sobotę, 19 maja zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy je Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00 a zakończymy ok. 22.00.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Podczas Mszy Świętej o 10.30 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą.
  3. Dzieci, które będą obchodziły w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, których rodzice nie byli na spotkaniu organizacyjnym prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  4. Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00 w świetlicy.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Piotr Jankowski, kawaler z par. tut. i Anna Walenda, panna z Par. MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.