Katechezy ewangelizacyjne

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

Wizyta duszpasterska

Rozpoczęła się Kolęda

Dzisiaj w parafii

Msza Święta 07:00 - 08:00, Próba scholi 09:00 - 10:00, Msza Święta dla dzieci 10:30 - 11:30, Spotkanie dla dzieci komunijnych 11:30 - 12:30, Spotkanie Dziecięcego Koła Żywego Różańca 11:30 - 12:30, Msza Święta 12:00 - 13:00, Msza Święta 18:00 - 19:00,

"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 06.05.2018r.

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– wtorek, 8 maja: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– środa, 9 maja: bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas Mszy Świętej o 18.00. Nie będzie w tym dniu Nowenny do MB Nieustającej Pomocy,

– piątek, 11 maja: rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy dni modlitw błagalnych o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz poświęcenie kapliczek szensztackich. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont elewacji na froncie kościoła. Prace rozpoczną się w tym tygodniu. Za ewentualne utrudnienia przy wejściu do kościoła przepraszamy.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej odbędzie się 8 maja (wtorek) o 19 w świetlicy.
  4. Spotkanie bielanek i kandydatek w sobotę 12 maja o 9:00. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na Procesję Bożego Ciała.
  5. Marcin Kraśniewski, Radny Miasta Otwocka zaprasza na wspólne sprzątanie naszej małej Ojczyzny, które odbędzie się 12 maja (sobota) o godz. 10.00. Spotykamy się na parkingu przed kościołem. Po sprzątaniu  17.00 zapraszamy na ognisko na terenie gdzie co roku odbywa się Dzień Dziecka. Kiełbaski we własnym zakresie.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Mateusz Piotr Jankowski, kawaler z par. tut. i Anna Walenda, panna z Par. MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.