Ogłoszenia duszpasterskie, V NIEDZIELA WIELKANOCY, 29.04.2018r.

  1. W tygodniu przeżywamy w liturgii:

wtorek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

środa, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

czwartek, 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, Msze Święte jak w każdą niedzielę, jest to I czwartek miesiąca – Litania do Imienia Jezus, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, Za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00;

piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę i tam odmówią „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”, jest to I piątek miesiąca – odwiedziny chorych rano od 9 do 12, spowiedź od 15.30 do 21.00;

I sobota miesiąca: konferencja przed chrztem o 16.00, o 17 różaniec, 18.00 – Msza Święta w intencji KŻR, a następnie spotkanie KŻR w kaplicy

  1. Od wtorku, 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele i święta o 17.30.
  2. Kancelaria parafialna będzie czynna w najbliższą środę rano (8.00 – 8.30).
  3. We wtorek 1 maja zapraszamy na poświęcenie nowej figury św. Józefa na ul. Grota-Roweckiego po mszy wieczornej i nabożeństwie majowym (o 19.00).
  4. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej świetlicy parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.
  5. Od 15 kwietnia do 13 maja w każdą niedzielę wspólnoty neokatechumenalne prowadzą akcję „Misje na placach”. Zapraszamy wszystkich na plac przy ul. Bema na 15.45 na wspólną modlitwę Nieszporami i śpiewem.
  6. Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej odbędzie się 8 maja (wtorek) o 19 w świetlicy.
  7. Spotkanie bielanek i kandydatek w sobotę 12 maja o 9:00. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na Procesję Bożego Ciała.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

– Kamil Kacprzak, kawaler i Justyna Iwona Oklesińska, panna, oboje z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.