Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA WIELKANOCY, 15.04.2018r.

  1. Dzisiaj po Mszy o 10.30 spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. Po Mszy o 12 Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz poświęcenie kapliczek szensztackich. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na dzieła Caritas naszej diecezji. Przed kościołem zbieramy ofiary na chleb dla ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  3. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej świetlicy parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.
  4. Przypominamy o trwającej w naszej parafii peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Aktualnie Obraz jest na ulicy Andersa.

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały. (Dz 48)

  1. Od 15 kwietnia do 13 maja w każdą niedzielę wspólnoty neokatechumenalne prowadzą akcję „Misje na placach”. Zapraszamy wszystkich na plac przy ul. Bema na 15.45 na wspólną modlitwę Nieszporami i śpiewem.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii Świętej odbędzie się 8 maja (wtorek) o 19 w świetlicy.
  3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Damian Opszalski, kawaler z Par. św. Szczepana w Raszynie i Ewelina Frelek, panna z par. tut.. Zapowiedź pierwsza.

Artur Adam Andrzejewski, kawaler z par. tut. i Karolina Polubiec, panna z Par. Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach. Zapowiedź pierwsza.

Konrad Kamil Kijewski, kawaler z Par. św. o. Pio w Warszawie i Justyna Błażejczyk, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Paweł Borko, kawaler z Par. św. Wita w Karczewie i Karolina Kander, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.