Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 08.04.2018r.

  1. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego jest dniem naszego odpustu parafialnego. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Kazanie wygłosi ks. Kanonik Marcin Brzeziński, proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie i Kustosz Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Szczegółowy program na tablicy przy bramie. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.
  2. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Miłosierdzia. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca z racji na rozpoczynający się Wielki Tydzień. Msze Święte o 7, 9 i 18.
  3. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  4. W tym tygodniu będzie wydawana żywność dla osób skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku: w środę w godz. 17-19 i sobotę w godz. 10-12.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w środę o 19 a dla dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.30.
  6. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej świetlicy parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.
  7. Przypominamy o trwającej w naszej parafii peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Aktualnie Obraz jest na ulicy Maczka.

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały. (Dz 48)

  1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Borko, kawaler z Par. św. Wita w Karczewie i Karolina Kander, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.