Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 08.04.2018r.

  1. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego jest dniem naszego odpustu parafialnego. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Kazanie wygłosi ks. Kanonik Marcin Brzeziński, proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie i Kustosz Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Szczegółowy program na tablicy przy bramie. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.
  2. W tym tygodniu przeżywamy Tydzień Miłosierdzia. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca z racji na rozpoczynający się Wielki Tydzień. Msze Święte o 7, 9 i 18.
  3. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  4. W tym tygodniu będzie wydawana żywność dla osób skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku: w środę w godz. 17-19 i sobotę w godz. 10-12.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w środę o 19 a dla dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.30.
  6. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszej świetlicy parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.
  7. Przypominamy o trwającej w naszej parafii peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Aktualnie Obraz jest na ulicy Maczka.

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały. (Dz 48)

  1. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Borko, kawaler z Par. św. Wita w Karczewie i Karolina Kander, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.