Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 01.04.2018r.

  1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nowennę o 15 a o 17.00 na uroczyste Nieszpory.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15. Taca przeznaczona na KUL. W tym dniu przypada 13 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża.
  4. W piątek wróci do naszego kościoła na Koronkę o 15.00 Obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który peregrynuje po parafii. Będziemy się przy nim modlili również Koronką i Nowenną w sobotę o 15 a następnie w Święto Miłosierdzia. Obraz wróci na ul. Andersa 2 w poniedziałek.
  5. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako Święto Miłosierdzia Bożego przypada nasz odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Kazanie wygłosi ks. Kanonik dr Marcin Brzeziński, proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Następnie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Szczegółowy program na tablicy przy bramie. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21. Zapraszamy serdecznie, również do pomocy w przygotowaniach, szczególnie w pieczeniu ciast.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: liturgia, śpiewy, dekoracje, sprzątanie, etc.
  7. Zbieramy nowe zabawki (lub w bardzo dobrym stanie) na loterię fantową, którą zorganizujemy z okazji odpustu parafialnego. Zabawki przynosimy do zakrystii.
  8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w tej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia…