"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 01.04.2018r.

  1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nowennę o 15 a o 17.00 na uroczyste Nieszpory.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15. Taca przeznaczona na KUL. W tym dniu przypada 13 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża.
  4. W piątek wróci do naszego kościoła na Koronkę o 15.00 Obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który peregrynuje po parafii. Będziemy się przy nim modlili również Koronką i Nowenną w sobotę o 15 a następnie w Święto Miłosierdzia. Obraz wróci na ul. Andersa 2 w poniedziałek.
  5. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako Święto Miłosierdzia Bożego przypada nasz odpust parafialny. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Kazanie wygłosi ks. Kanonik dr Marcin Brzeziński, proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Następnie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. Szczegółowy program na tablicy przy bramie. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21. Zapraszamy serdecznie, również do pomocy w przygotowaniach, szczególnie w pieczeniu ciast.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: liturgia, śpiewy, dekoracje, sprzątanie, etc.
  7. Zbieramy nowe zabawki (lub w bardzo dobrym stanie) na loterię fantową, którą zorganizujemy z okazji odpustu parafialnego. Zabawki przynosimy do zakrystii.
  8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w tej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia…