Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA PALMOWA, 25.03.2018r.

  1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest poświęcony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Panie z Kółek Różańcowych rozprowadzają palmy. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ocieplenie ławek w naszym kościele. Spotkanie dla pielgrzymów do Lourdes dzisiaj o 16 w świetlicy. O 17 wypominki za zmarłych a następnie Gorzkie Żale.
  2. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, spowiadamy od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętej porannej i po południu od 17.30 oraz w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.
  3. W środę po Mszy porannej będziemy sprzątali kościół na święta. Zapraszamy chętnych do pomocy.
  4. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Kapłani gromadzą się o 10.00 w katedrze na Mszy Krzyżma wraz ze swoimi biskupami i odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – o 8.00 tzw. „Ciemna Jutrznia”. Cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o 18.00. Podczas adoracji Krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (18 – 60 lat).

Wielka Sobota – „Ciemna Jutrznia” o 8.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów od 9 do 15.00 co pół godziny. Koronka i Nowenna o 15.00. Wigilia Paschalna o 20.00 (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).

Wielkanoc – Rezurekcja o 6.00. Następna Msza Święta o 10.30!!! o 15 Koronka i Nowenna. Służba Liturgiczna zaprasza na uroczyste Nieszpory o 17.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. O 15 Koronka z Nowenną.

  1. Zbieramy nowe zabawki (lub w bardzo dobrym stanie) na loterię fantową, którą zorganizujemy z okazji odpustu parafialnego. Zabawki przynosimy do zakrystii.
  2. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla najuboższych naszych parafian.
  3. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Kociszewski, kawaler z par. św. Wita w Karczewie i Karolina Magdalena Kostrzewa, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.