Ogłoszenia duszpasterskie, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.03.2018r.

  1. Dzisiaj Kółka Różańcowe rozprowadzają palmy. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ocieplenie ławek w naszym kościele. Do puszki zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. W poniedziałek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o 7, 9 i 18. W tym dniu przypada 13 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Henryka Hosera. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W piątek, 23 marca nie ma Drogi Krzyżowej dla dzieci. Wyruszymy wspólnie na Drogę Krzyżową ulicami osiedla po Mszy wieczornej (ok. 18.45). Prosimy zabrać ze sobą świece.
  4. W tym tygodniu we wtorek wyjątkowo ulegną zmianie godziny otwarcia kancelarii. Będzie ona czynna od 19 do 19.30 a nie rano. W piątek ze względu na Drogę Krzyżową kancelaria będzie nieczynna.
  5. Przyszła niedziela to początek Wielkiego Tygodnia czyli Niedziela Palmowa. Liturgia każdej Mszy Świętej rozpocznie się przed kościołem. Przynosimy ze sobą palmy, które będą poświęcone podczas każdej Mszy.
  6. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla najuboższych naszych parafian.
  7. Zbieramy nowe zabawki (lub w bardzo dobrym stanie) na loterię fantową, którą zorganizujemy z okazji odpustu parafialnego. Zabawki przynosimy do zakrystii.
  8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Mateusz Kociszewski, kawaler z par. św. Wita w Karczewie i Karolina Magdalena Kostrzewa, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Polecamy narzeczonych modlitwie wszystkich parafian.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.