Ogłoszenia duszpasterskie, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 11.03.2018r.

  1. Dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na spotkanie po mszy o 10.30 a po mszy wieczornej wszystkich parafian na Modlitwę Uwielbienia. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 w świetlicy. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy w naszych modlitwach Ojca Świętego.
  3. W środę będzie wydawana żywność dla osób skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Otwocku w godz. 17-19. Również w środę spotkanie rodziców dzieci komunijnych o 19 w świetlicy.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Każdego dnia od poniedziałku do piątku Jutrznia w kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej. Do koszy pod chórem można składać produkty żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii.
  5. Zbieramy zabawki nowe i w bardzo dobrym stanie na loterię fantową, którą zorganizujemy z okazji odpustu parafialnego. Zabawki przynosimy do zakrystii.
  6. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W zeznaniu podatkowym konieczny jest dopisek wskazujący cel szczegółowy.
  7. W sobotę 17 marca Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje akcję poboru krwi. Ekipa medyczna będzie czekała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie. Rejestracja od 10 do 14. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.
  8. Również w sobotę, 17 marca Burmistrz Karczewa zaprasza na Jarmark Walbachowski na Rynku Zygmunta Starego w Karczewie w godz. 9-14.
  9. Zachęcamy do lektury pras katolickiej.