Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 04.03.2018r.

  1. Dziś przypada 36 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Po Mszy o 12.00 Nowenna Jubileuszowa z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież zaprasza na Adorację Krzyża o 19.00. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. W przyszłą sobotę zapraszamy na Jerycho Modlitewne do kaplicy św. Faustyny od 9 do 16 a w przyszłą niedzielę na Modlitwa Uwielbienia po mszy wieczornej.
  3. Przypominamy o trwającej w naszej parafii peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Aktualnie Obraz jest na ulicy Maczka.

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny: Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały. (Dz 48)

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  2. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Jacek Zawadka, kawaler z Parafii św. Trójcy w Kołbieli i Aneta Szupiluk, panna z Parafii św. Maksymiliana w Warszawie. Zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.