Ogłoszenia duszpasterskie, II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25.02.2018r.

  1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

I czwartek miesiąca – Litania do Imienia Jezus, Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, Za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00;

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00;  po Mszy Świętej wieczornej modlitwa wstawiennicza w kaplicy św. Faustyny;

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza w intencji Kółek Różańcowych i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi o. Włodzimierz Małota ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo. Program rekolekcji jest następujący: Niedziela – nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę: 7.00 i 9.00 nauki dla dorosłych, 16.30 dla dzieci, 18.00 dla dorosłych i 20.00 dla młodzieży i wszystkich długo pracujących. Spowiedź we wtorek i środę podczas porannych Mszy Świętych oraz od 17 do 21. Szczegółowy program rekolekcji dostępny jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.
  2. Również dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Dzieło misyjne ‘Ad gentes’ oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. O 17 wypominki za zmarłych a następnie Gorzkie Żale. 19 spotkanie Rady Parafialnej w świetlicy.
  3. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii zaprasza na Adorację Krzyża, która rozpocznie się po Mszy o 18. Jest to I niedziela miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po Mszy o 12. Rozpoczniemy wtedy Nowennę Jubileuszową z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  5. Poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego w naszej parafii. Informacje i zgłoszenia u ks. proboszcza.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Jacek Zawadka, kawaler z Parafii św. Trójcy w Kołbieli i Aneta Szupiluk, panna z Parafii św. Maksymiliana w Warszawie. Zapowiedź pierwsza.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.