Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, 25.12.2017r.

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę.
  2. We wtorek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. jak w każdą niedzielę, ofiary na tacę przeznaczone na budowę nowych świątyń w diecezji;
  3. W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  4. Burmistrz Karczewa p. Władysław Dariusz Łokietek oraz zarząd OSM zapraszają kolędowanie w czwartek, 28 grudnia o godz. 16.30 przy szopce i choince na ul. Bema.
  5. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę dziękczynną za 2017 rok o godzinie 18.
  6. Składamy serdeczne podziękowania władzom Otwocka: prezydentowi Zbigniewowi Szczepaniakowi, przewodniczącemu Rady Miasta Jarosławowi Margielskiemu oraz naszemu radnemu Marcinowi Kraśniewskiemu za troskę o nasze osiedle i potrzeby mieszkańców, czego wyrazem jest piękny parking przed kościołem.
  7. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w roznoszeniu opłatków oraz przygotowaniu kościoła na dzisiejszą uroczystość (kwiaty, szopka, sprzątanie).
  8. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:

27.12. (środa) – ul. Słoneczna i Bema 2,

28.12. (czwartek) – Sikorskiego 1 i 3,

29.12. (piątek) – Sikorskiego 4,

30.12. (sobota) – Bema 4 i 6.

02.01. (wtorek) – Sikorskiego 2 i 5

03.01. (środa) – Sikorskiego 6 i 7

04.01. (czwartek) – Sikorskiego 8 i 12

05.01. (piątek) – Sikorskiego 9

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10. W tym roku kolęduje tylko dwóch księży, więc często wizytę będziemy rozpoczynali od pierwszych i środkowych numerów równocześnie.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. Składamy serdeczne życzenia świąteczne wszystkim Drogim Parafianom i miłym Gościom! Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, wszystkie wioski z miastami!. Niech Nowonarodzony Zbawiciel obdarzy wszystkich radością, miłością i pokojem.