Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA ADWENTU, 17.12.2017r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 2. Nasza Parafia przy współpracy z radnym Marcinem Kraśniewskim i prezesem Stowarzyszenia Nasz Otwock Michałem Witkowskim organizuje dzisiaj akcję ubierania choinki na naszym osiedlu w godzinach od 14 do 17. Zapraszamy na teren przed blokiem Danuty 14. Przewidujemy mnóstwo atrakcji, dobrą zabawę i śpiewanie kolęd.
 3. We wtorek Imieniny ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji o 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej o 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Spożywanie podczas wieczerzy wigilijnej potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji. O 23.30 zapraszamy na śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem. Pasterka o północy. Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 5. W przyszły poniedziałek, 25 grudnia przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie ma Mszy Świętej o 7.00. Pozostałe msze jak w niedzielę.
 6. We wtorek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. jak w każdą niedzielę, ofiary na tacę przeznaczone na budowę nowych świątyń w diecezji;
 7. Zakończyliśmy akcję zbierania pampersów i środków dla dzieci. Wciąż można składać do koszy pod chórem produkty żywnościowe dla ubogich z naszej parafii.
 8. Zapraszamy codziennie na Roraty o 6.30. Tradycyjnie już po Roratach będzie przygotowane kakao dla dzieci. W zakrystii można zapisać się na listę do przygotowania kakao. O 5.30 wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy. Prosimy wszystkich chętnych o pomoc w roznoszeniu opłatków na stół wigilijny. Można je odbierać po Mszy w zakrystii.
 9. Osoby skierowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszamy po odbiór produktów żywnościowych w środę, 20 grudnia od 17 do 19.
 10. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:
  27.12. (środa) – ul. Słoneczna i Bema 2,28.12. (czwartek) – Sikorskiego 1 i 3,29..12. (piątek) – Sikorskiego 4,30.12. (sobota) – Bema 4 i 6.W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10. W tym roku kolęduje tylko dwóch księży, więc często wizytę będziemy rozpoczynali od pierwszych i środkowych numerów równocześnie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.