Erygowanie Chorągwi Miłosierdzia Bożego w Otwocku (Zakon Rycerzy Jana Pawła II)

Erygowanie Chorągwi Miłosierdzia Bożego w Otwocku (Zakon Rycerzy Jana Pawła II)

12 listopada AD 2017 w naszej parafii w czasie mszy św. o godz. 12:00 została erygowana chorągiew Miłosierdzia Bożego w Otwocku o numerze XXVIII. Pięciu mężczyzn wstąpiło do zakonu Rycerzy Jana Pawła II (http://rycerzejp2.com.pl/).

W uroczystości udział wzięli: Generał Zakonu ZBr. Krzysztof Wąsowski, Generalny Kustosz ZBr. Adam Ślizawski, Generalny Ceremoniarz ZBr. Krzysztof Gralik, Komandor Warszawsko-Praski ZBr. Jacek Serwiński oraz Bracia z Chorągwi św. Wincentego a Paulo w Otwocku z Wielkim Rycerza ZBr. Ireneuszem Pytlakiem, z Chorągwi Miłosierdzia Bożego w Ząbkach z Wielkim Rycerzem ZBr. Andrzejem Chibowskim oraz Bracia z Chorągwi Katedralnej. Po mszy odbyło się pierwsze Zebranie Chorągwi, na którym wybrano władze Chorągwi: Wielkim Rycerzem został ZBr. Tomasz Pielak (oddelegowany z Chorągwi św. Wincentego a Paulo), Kanclerzem – ZBr. Grzegorz Woliński, a Skarbnikiem ZBr. Jacek Borkowski.

Wszystkich mężczyzn zainteresowanych przyłączeniem się do tego dzieła zachęcamy do kontaktu z Kapelanem Chorągwi ks. proboszczem Dariuszem Balą.

Vivat Iesus! Totus Tuus!

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.